що таке плоска покрівля?

Плоска покрівля в житловому будівництві стала поширюватися за часів Хрущова.

Говорячи про те, що покрівля плоска, мається на увазі, звичайно, не ідеально горизонтальна поверхня, а з невеликим нахилом (приблизно в 3%). Тоді, та й зараз такий вид покрівлі характерний все-таки більшою мірою для виробничих будівель.

Переваги

Головна перевага плоских дахів в спрощеному монтажі, тому що немає необхідності зводити дерев'яний каркас, як у випадку, наприклад, з двосхилим даху. Таку покрівлю прийнято розділяти на два види: традиційну і інверсіонну. Зверніть увагу на те, що покрівельні матеріали, необхідно купувати в спеціалізованих магазинах. Саме там ви знайдете широкий асортимент вибору і цілком доступні ціни.

Перший вид передбачає, що фундамент будівлі покрито пароізоляцією, потім утеплювачем, а зверху - гідроізоляційний матеріал. Навколишнє середовище руйнує згодом шар гідроізоляції. Щоб вирішити цю проблему і був придуманий другий вид покрівлі, коли на підставу будівлі укладається гідроізоляція, потім утеплювач, а зверху захисний шар. Але цей вид покрівлі зустрічається досить рідко. Як утеплювач використовують скловату, пінопласт або кам'яне волокно. Останній варіант зустрічається найчастіше.

Крім того, різним може бути і підстава плоскої покрівлі: або бетонна конструкція, або профільована сталева. Бетонна основа дозволяє заощадити на утеплювачі, тому що він не потрібен у великій кількості через рівномірное навантаження. У разі застосування профлиста скорочується площа опори, тому щільність шару утеплювача повинна бути більша.