Що потрібно знати подорожуючи із собакою. Документи та умови перевезення.

Что нужно знать путешествуя с собакой. Документы и условия перевозки.
Безліч людей не уявляють свого життя без домашніх вихованців. Турбота про них не складає труднощів для люблячих господарів. Однак приходить час відпустки або з'являється можливість вирушити в подорож – і тоді виникає природне питання: як же бути зі своїм домашнім улюбленцем?

Особливо складно розлучатися з собаками, тому що вони дуже прив'язуються до людини і важко переживають розставання з нею. Та й сама людина відчуває сум, опиняючись без свого вірного друга. Якщо тварина немає можливості залишити з надійними людьми вдома, і прийнято рішення взяти її з собою, підготовку до поїздки потрібно починати заздалегідь. І підійти до цього процесу ґрунтовно.

Отже, як вирушити у подорож із собакою. Почнемо по порядку.

Перший крок – збирання необхідної інформації

 

Слід дізнатися у консульстві країни, яку планується відвідати, правила ввезення тварин. Справа в тому, що у деяких країнах існують певні заборони. Наприклад, десь не дозволені собаки бійцівських порід, десь — маленькі цуценята, тощо. Інформація, отримана безпосередньо у представників консульства чи через всемогутній інтернет, убезпечить господарів від можливих проблем. Потім необхідно уточнити політику готелів, де заплановано проживання, стосовно собак. Якщо шлях лежить на море, слід дізнатися, які пляжі приймають відпочиваючих з тваринами.

Другий крок – документи

 

Коли зібрано достатньо інформації, наступним кроком буде оформлення документів. Для цього потрібно звернутися до ветеринара. У будь-якій клініці для тварин лікар знає про вимоги, що існують у тій чи іншій країні. По-перше, собака повинна пройти дегельмінтизацію, по-друге, вона повинна бути обов'язково вакцинованою, особливо це стосується щеплення від сказу (воно має бути зроблено не пізніше трьох тижнів до поїздки). В результаті відвідування ветеринара господар на руки отримує ветеринарний паспорт, де і вказано всі щеплення собаки, а також інформація, яка знаходиться на чіпі тварини. Якщо останнього немає, чипування необхідно провести. Ця нескладна процедура полягає у веденні під шкіру собаки на загривку пластикової картки з магнітним носієм, в якому є ідентифікаційний номер тварини.

Потім необхідно отримати ветеринарне свідоцтво про Форму №1. Документ нагадує довідку, що видається в дитячих поліклініках, і містить відомості про епідеміологічний стан регіону та здоров'я вихованця. Хороший ветеринар радить взяти з собою в дорогу заспокійливі ліки або таблетки від заколисування, щоб тварина перенесла поїздку комфортніше.

Загалом перелік необхідних документів може відрізнятися залежно від транспорту, яким перевозиться тварина, та країни, до якої ввозиться. Зібрані документи дозволять безперешкодно подолати санітарно-ветеринарний контроль на кордоні!

Залишити відповідь