Будівельні ВУЗи України: як вступити і на кого вчать

Вибираючи навчальний заклад для вступу, не обмежуйтеся одними вузами. Ринок праці затоплений юристами і маркетологами, при цьому існує дефіцит робочих професій, яким можна навчитися в коледжах, технікумах Києва, училищах. Для тих, хто хоче отримати таку спеціальність, пропонуємо ознайомитися з нашими порадами.

 

Технікуми, де готують професійних будівельників, бувають різних видів:

  • архітектурно-будівельний;
  • дорожньо-будівельний;
  • будівельно-монтажний;
  • індустріально-будівельний;
  • будівельно-політехнічний.

Як зрозуміло з назв, навчальні заклади відрізняються об'єктами, на яких працюють випускники: хтось проектує і будує житлові будівлі, хтось займається дорожнім будівництвом і т. п. Спектр професій, де працюють випускники, дуже широкий:

 

1. Архітектор.
2. Будівельник житлових/нежитлових будівель і споруд.
3. Інженер-будівельник.
4. Монтажник.
5. Маляр-штукатур.
6. Дорожній будівельник.
7. Сантехнік.
8. Майстер сухого будівництва.

 

Техникум строительный Киев: що треба знати?

 

Перед тим, як подавати документи, необхідно дізнатися про спеціальності будівельного технікума і визначитися, яка з них цікавить абітурієнта найбільше.

Після цього дізнайтеся, які іспити потрібно здавати, щоб вступити в будівельний коледж після 9 класу. Цю інформацію надасть приймальна комісія строительного техникума. Найчастіше абітурієнти здають українську мову і математику. Також враховується середній бал атестата.

 

Що потрібно для вступу до строительных училищ Киева

 

Якщо абітурієнт обрав спеціальності архітектурно-будівельного коледжу (дизайн, архітектура), то потрібно буде також здати творчий конкурс (малюнок, креслення). На ці спеціалізації завжди найбільший конкурс і найдорожча ціна контрактного навчання.

 

У співробітників приймальної комісії також можна з'ясувати прохідний бал в київський будівельний університет або коледж на бюджетні місця: він відрізняється в кожній установі і по кожній освітній програмі.

 

Не забудьте і про список документів для вступу в будівельний коледж. Обов'язково знадобляться оригінали та копії: паспорта/свідоцтва про народження, атестата про середню освіту.

 

У більшість закладів можна вступати і після дев'ятого, і після одинадцятого класу, але в першому випадку більше шансів потрапити на бюджет.