Чим годувати міських качок

Як повідомляє kyiv.name, багато мешканців Києва переживають за качок на міському ставку і люблять їх підгодувати. Як правило, хлібом з найближчого продуктового магазину. При цьому існує поширена думка, що хліб для качок шкідливий і його ні в якому разі не можна їм давати.

Чим годувати міських качок

Розбиремося, як все-таки правильно підгодовувати міських качок взимку.

Чим же небезпечний для качок хліб?

Ніна Садікова: «В інтернеті безліч матеріалів на тему годування качок, що містять кілька принципових біологічних помилок і породили стійкий, але за великим рахунком нічим не обґрунтований міф, що диким міським качкам шкідливий хліб. Цей міф поширений не тільки в Україні. Схоже, його джерелом є опублікована в 2008 р. стаття деяких представників знаменитого Британського Королівського товариства про захист птахів і там йдеться про те, що хліб є не самою корисною їжею для качок.

Опубліковане звернення ні в найменшій мірі не містить вказівок на необхідність якось обмежувати підгодівлю диких птахів хлібом або про те, що хліб завдає диким птахам шкоди.
Ніяких фактів, що підтверджують, що хліб може бути згубний для диких качок, не було і немає.
Сіль в тих кількостях, в яких вона присутня в хлібі і навіть в чіпсах, качкам не шкідлива. Щоб отримати сольове отруєння, нещасній качці треба в чистому вигляді за раз з'їсти майже чайну ложку кухонної солі — 4-5 гр. тобто, щоб отримати небезпечну дозу солі, качці треба з'їсти цілком 300-грамову пачку чіпсів, не розмочених перед цим у воді, або цілу булку хліба.

Якби качки дійсно не могли переварити хліб і сухарі, а саме ці продукти складали і продовжують складати основу їх прожитку взимку в містах як мінімум останні 100 років, міські популяції водоплавних птахів давно б зникли. Але цього не відбувається. Навпаки, вони повсюдно ростуть.

Звідки взялося уявлення про смертельно небезпечне " розбухання шлунка від чорного хліба, я не знаю. Можливо, щось подібне іноді відбувається у домашніх птахів, якщо їх в умовах пташника годувати одним сухим хлібом чи іншими сильно разбухающими продуктами, наприклад, горохом. Але у диких міських качок навряд чи є великий шанс від цього загинути.

У диких качок, в тому числі і у наших, харчування ЗМІШАНЕ, вони не дуже розбірливі, і в хід йде все, що вони самі можуть знайти і що приносять люди. Достатня різноманітність корму виходить просто завдяки тому, що їх годує велика кількість різних людей, і кожен приносить щось своє: хтось підварену крупу, хтось крихти від печива, хтось хліб. Свіжий хліб або черствий, зерновий або пшеничний, дріжджовий чи ні - не принципово, був би розкришений і розмочений.

Навіть кілька чіпсовий крихт або уламки шоколадної глазурі на шматках булочки не завдадуть їм шкоди. Хоча на одних чіпсах або шоколаді, качка, звичайно, довго не протягне.

Хліб — це перероблене зерно, і саме гниле розмокле зерно є основою осіннього харчування диких качок у природі — такий рослинний калорійний корм особливо необхідний їм перед відльотом і в холодну пору.

Що стосується запліснявілого хліба, то і тут все не однозначно. Цвіль дійсно буває отруйна, в тому числі і для качок, але, по-перше, не всяка цвіль отруйна, а по-друге, все залежить від її кількості. Звичайно, птахам краще на всяк випадок не давати хліб, який вже весь суцільно покритий і проїдений цвіллю, але якщо він ледь почав пліснявіти — великої шкоди він птахам не завдасть».