Чим реально займається КБ Південне в Україні?

Нещодавно одне з найстаріших конструкторських бюро України «Південне» відзначило 66 років. За роки свого існування організація зазнала безліч змін, перейменувань. Ось і в липні 2020 року поступила інформація про можливе припинення існування КБ. Замість того, щоб надолужувати згаяний час й розраховуватися з тими замовниками, які ще готові чекати, КБ відвідує виставки й всілякі заходи, показуючи світу фантомні розробки. До слова, вони не виходять за межі змодельованих відеороликів та макетів, тому навряд чи отримають практичне застосування.

Чим реально займається КБ Південне в Україні?

Державне конструкторське бюро «Південне» або ж КБ Южное - це українське підприємство, яке вже не один рік займається розробкою ракетних комплексів та ракетно-космічних систем. Але в той самий час КБ «Південне» є монополістом на ринку, регулярно провалює проекти й зриває терміни. На міжнародному ринку компанія не має авторитету та навряд чи може залучити нових замовників.

Чому підприємство занепадає?

Звичайно, фінансування від держави, сьогодні може бути й недостатнім для того, щоб мати можливість повноцінно забезпечувати підприємство абсолютно всім, що потрібно для повноцінної роботи. Але його все одно б вистачало для того, щоб виконувати мінімальні завдання й поступово розвиватися. Вся проблема полягає в тому, що фінансування надане державою не завжди йде на розвиток перспективних розробок цього легендарного підприємства. Співробітникам на потреби виділяються мінімальні крихти від розкраденого бюджету, так що ні про яку розробку грандіозних проектів, не може йти навіть мова.

 

Якщо надати цьому розголос, то можливо держава вживе заходів та точно зможе розв'язати проблему в рекордні терміни!