Що слід пам’ятати при придбанні рослин?

Вирушаючи в квітковий магазин, ми вибираємо рослини за зовнішнім виглядом і, звичайно, гаманцем. Але часто забуваємо про правила купівлі рослин у магазині.

Необхідно намагатися купувати молоду рослину, оскільки вона легша і швидше переносить стресові ситуації, адаптується в нових умовах утримання. Навіть невибаглива доросла рослина зазвичай довго і болісно пристосовується до нових умов. Якщо ви вирішили купити дорослу рослину, потрібно з'ясувати, чи дає магазин гарантію на перший час.

При виборі рослини торкайтеся землі в горщику!

 

Земля не повинна бути сухою або сирою, а злегка вологою. У підставці не повинно бути зайвої рідини, між стінками горщика не повинно бути зазорів і пустот, не повинно бути зеленого або білого нальоту на горщику, а на листях самої рослини - пилу і павутини. Ці умови повинні неухильно дотримуватися, тому що це ознака гарного догляду за рослинами в магазині, а так само практично виключає зараження рослин шкідниками і хворобами.

Велику роль відіграє розташування рослини в магазині

 

Найбільш несприятливі місця: проходи (рослини можуть бути пом'яті, регулярно піддаються занепокоєнню), поруч з відкритими дверима (постійні протяги і перепади температур), близько до віконного скла (опіки, обмороження). Всі ці негативні фактори обов'язково позначаться на рослині в майбутньому.

  • Дізнайтеся в магазині про регулярність поливу, обприскування рослин, як часто вони протирають листя від пилу.
  • Необхідно оглянути рослину на відсутність на ній шкідників, нальоту на листях і стеблях, коричневих бляшок на внутрішній і зовнішній сторонах листя.
  • Кінчики листя рослини не повинні бути млявими. Листя має бути однакове з усіх боків.
  • Якщо в момент покупки рослина цвіте, то слід вибрати рослину з великою кількістю бутонів, а не квіток.

 

Якщо ви купуєте рослину для себе, то одночасно придбайте землю і горщик, а також будь-який фунгіцид та інсектицид. Також можна відразу придбати добрива і стимулятори зростання. Бажано відразу пересаджувати рослину після покупки і обприскувати для профілактики від зараження грибними хворобами.