Що потрібно знати про оцінку житлового будинку

Що потрібно знати про оцінку житлового будинку

Запропонований товар можна вважати наполовину проданим, якщо зробити пропозицію за правильною ціною. Рішення про продаж квартири рідко буває легким. При цьому власникам важливо визначити реальну ринкову вартість житла. Об'єктивна оцінка зменшує ризик втрати в грошовому вираженні, і, що менш очевидно, сприяє залученню потенційних покупців.

 

Оцінити квартиру можна кількома способами:

  1. Встановити ціну самостійно, орієнтуючись на середньоринкову вартість аналогічного житла.
  2. Скористатися онлайн-калькулятором на сайті агентства нерухомості.
  3. Порадитися з ріелтором.
  4. Звернутися до незалежних фахівців.

Куди звернутися за допомогою

 

Я раджу вам звернути свою увагу на компанію «Експерт-Львів». Команда спеціалістів з компанії «Експерт-Львів» знає, що грамотна оцінка житлового будинку допоможе встановити реальну ціну житла, що в свою чергу підвищить ймовірність його швидкого продажу!

Незаперечна перевага незалежної оцінки - її максимальна достовірність та документальне підтвердження. Наявність звіту про оцінку квартири може зіграти ключову роль у здійсненні операції, особливо, якщо покупець - юридична особа. Основний документ, що регулює відносини замовника і оцінної компанії - договір на надання послуг.

Для оцінки квартири замовник повинен надати пакет документів, в який зазвичай входять:

  • документ, що підтверджує право власності;
  • документи, що підтверджують особу замовника послуги і власника квартири;
  • документи з БТІ.

Для старих будинків додатково буде потрібно довідка про тип перекриттів і про те, що будинок не перебуває у планах на реконструкцію з відселенням або знесення. Процедура оцінки здійснюється в кілька етапів і займає кілька годин. Експерти оглядають квартиру і будинок, в якому вона перебуває; при цьому особливості, що впливають на вартість квартири, обов'язково фотографуються. Проводиться аналіз розташування квартири щодо об'єктів інфраструктури, а також огляд і аналіз діючих ринкових цін. На підставі отриманих даних експерти вибирають методику оцінки, виконують розрахунок вартості та складають звіт оцінки.

Вартість квартири залежить від цілого ряду факторів, частина яких цілком можна змінити на свою користь. Якщо рішення про продаж квартири не пов'язане з обставинами непереборної сили, варто зробити ремонт. Важливий момент - інтер'єр і оздоблення повинні відповідати класу житла. Для елітних квартир обов'язковий євроремонт, оригінальні рішення із застосуванням дорогих матеріалів спрацюють на підвищення ціни. На стадії передпродажної підготовки квартири економ-класу звертатися в компанію із замовленням на дорогий ремонт не варто. Перетворити затерту хрущовку в розкішне житло технічно можна, але це економічно не виправдано. Таке житло знаходиться поза сферою інтересів забезпечених покупців, і просто недоступне тим, хто може дозволити собі покупку квартири в економ класі.